Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Šarlota sa jagodama i bananama

Podeli recept:

Za nastupajuće vruće dane 🙂

Potrebno je:

  • oko 40 piškota
  • 300 gr jagoda
  • 3 banane
  • limunov sok za prskanje banana
  • 300 ml slatke pavlake
  • 1 kesica želatina
  • 2 kesice vanilin šećera
  • mleko za umakanje piškota

Za sirup:

  • 200 gr šećera
  • 50 ml vode

Želatin preliti sa 4 kašike hladne vode i ostaviti da nabubri. Jagode očistite, ostavljajući nekoliko za ukrašavanje, a ostale izgnječite viljuškom ili mikserom u pire. Banane oljuštite, poprskajte sa sokom od pola limuna, da ne bi pocrnele, a onda i njih izgnječite u pire. Slatku pavlaku posebno umutite.
Sirup: Na laganoj vatri istopite šećer i vodu,prokuvajte 2-3 minuta, pa kada se malo prohladi sirup pomešajte sa nabubrelim želatinom. Dodajte pire od jagoda i 2/3 umućene slatke pavlake. Preostalu umućenu pavlaku dodajte u pire od banana.
U hladno mleko umačite piškote i ređajte ih u duguljast kalup koji ste pre toga obložili sa rastegljivom folijom. Na dno stavite devet piškota, a za ređanje sa strane krojite ih i skraćujte zavisno od dubine i širine kalupa.



U udubljenje od piškota ređajte naizmenično krem od jagoda i krem od banana i zatvorite odozgo ostatkom izlomljenih piškota.

Šarlotu držite u frižideru 3-4 sata, a onda još 10 minuta u zamrzivaču, pa izručite na tacnu. Ukrasite šarlotu pre služenja bananama i jagodama isečenim na listiće.



Prikaži komentareZatvori komentare

2 Comments

  • Autor seja
    Objavljeno 3. juna 2010. 22:04 0Likes

    Ovo pravim sutra,obavezno,a onda saljem komentar!!

  • Autor jaca80
    Objavljeno 3. maja 2011. 17:24 0Likes

    SUPER RECEPT,SAMO JEDNO PITANJE MOGU LI SE JAGODE ZAMJENITI NEKIM DRUGIM VOCEM?

Ostavi komentar