Skoči na sadržaj

Čokoladne praline + temperiranje (video)

Podeli recept:

Volim da  srcaste kalupe, modle i sekače maksimalno iskoristim u februaru kada je i praznik zaljubljenih iliti ljubavi, pa tako sam i za ove pralinice koje su savršene da svojoj voljenoj osobi napravite i pokažete koliko je volite jer nije isto kada kupite gotove ili da sami napravite. Ako upakujete u neku odgovarajuću kutijicu, dodate lepu poruku i mašnicu, poklon će biti onaj pravi.
P.S. Još ako voljena/i voli čokoladu, onda definitivno imate moju preporuku da ih napravite, a vi javite utiske. 🙂



Potrebno:

Na pari topite 200 g crne čokolade dok ne dostigne temperaturu od 45-46 °C. Sklonite sud sa vodene pare i u otopljenu čokoladu dodajte još 100 g. Mešajte da se čokolada otopi i mešanjem ohladite na temperaturu oko 27-28 °C. Kada dostigne željenu temperaturu vratite na paru i mešajte dok se čokolada ponovo ne zagreje na 31-32 °C. Čokolada je sada temperirana i možete da je sipate u kalupe koje imate.

Napunite kalupe, protresite, promrdajte na sve strane, tako da čokoladom obložite ravnomerno kalupe, a onda okrenite i istresite višak čokolade. Špatulom skinite višak čokolade. Ostavite da se malo ohlade na sobnoj temeparaturu, a onda prebacite u frižider na par minuta, taman toliko dok pripremate fil.

Čokoladni fil: U odgovarajući sud sipajte hladno mleko pa dodajte 1 kesicu Dr. Oetker krem pudinga sa ukusom čokolade. Mutite mikserom pola minuta minimalnom brzinom, a zatim nastavite mućenje maksimalnom brzinom, 3 minuta. Fil sipajte u poslatičarsku kesu sa manjim okruglim nastavkom i napunite praline ali ne do vrha. Protresite kalup da se fil rasporedi pa čokoladom zatvorite dno pralina. Vratite u frižider na 10 minuta.

Nakon tog vremena izvadite praline iz kalupa  i uživajte u njima 🙂

Napomena:

1.Moj srcasti kalup je imao ispupčenje u sebi, tako da kada sam  izvadila pralinu iz kalupa ostane jedan deo praznine koji sam dopunila čokoladom u boji.

Belu čokoladu sam otopila u mikrotalasno uz par kapi ulja. Dodala sam Dr.Oetker crvenu boju za kolače a onda uz mešajte ponovo par kapi ulja, zato što bela čokolada traži masnoću.

2.Što se tiče termometra, nekad je bio problem da se nabavi, a sada ga već ima i po kineskim prodavnicama. Kalupe (unutrašnji deo) pre upotrebe prebrišem alkoholom i  na taj način skinem svu masnoću koja je ostala možda od pre.



3. Čokoladu iz kalupa istresala sam na čist papir za pečenje. Možete pokupiti odmah  ili prebaciti u frižider da se stegne i onda čokoladu skinuti  sa papira.

U saradnji sa:

 

 

 

 

2 mišljenja na „Čokoladne praline + temperiranje (video)“

    1. Ako je za kucnu upotrebu gde nije vazno i ako se malo pralinice otope medju prste, onda i nije moranje da se odradi temperiranje cokolade 🙂

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *